Anne Longfield, aki korábban a szigetország gyerekjogi biztosa volt, képviseli a videómegosztós platformot használó gyerekeket. Az ügy kapcsán Longfield azt nyilatkozta, hogy TikTok hatalmas mennyiségű magáninformációt gyűjt a gyermekektől – telefonszámokat, képeket, videókat, pontos helyüket és biometrikus adataikat –, és ezeket továbbítja egy harmadik fél számára. A szülők és a gyerekek sem tudhatják, hogy a vállalat mire használja fel ezeket az adatokat.
Longfield a BBC-nek elmondta, tudatában van annak, hogy a többi közösségi médiás platform is hasonló módon használja fel az adatainkat, azonban a TikTok ezt túlzott módon teszi.
A TikTok rendkívül népszerű, amely segített a gyerekeknek tartani a kapcsolatot barátaikkal egy hihetetlenül nehéz év során. A szórakoztató dalok és a táncos kihívások hátterében azonban valami sokkal sötétebb dolog áll – mondta Longfield, majd hozzátette hogy a szülőknek joguk van tudni, hogy a TikTok milyen privát információkat gyűjt be.
A vállalat azt állítja, hogy nincs alapja az ügynek: az adatvédelem és a biztonság a TikTok top prioritása. Megbízható irányelvek, folyamatok és technológiák vannak érvényben, amelyek segítenek megvédeni az összes felhasználót, különösen a tizenéveseket – közölték.
A TikToknak világszerte több mint 800 millió felhasználója van, elsősorban a 13 év felettieknek szól az applikáció, azonban jóval fiatalabbak is napi szinten használják.